Poznaj kulturę Kambodży

Kambodża to kraj, który jest pełen historii. Jednym z najważniejszych źródeł inspiracji w kulturze jest religia, traktują swoje wierzenia bardzo poważnie i są ważną częścią życia wszystkich jej mieszkańców. Mówi się, że ich kultura była pielęgnowana z czasem przez morskich handlarzy, którzy przynieśli indyjskie zwyczaje i kulturę do wszystkich portów wzdłuż Zatoki Tajlandzkiej.

Kultura Kambodży

Kambodża ma wiele zwyczajów i tradycji, dzięki którym każdy odwiedzający czuje się ujęty i zakochany w tym kraju.
Kambodżanie zawsze byli znani z tego, że są silni i odporni, jeśli przechodzą przez trudne sytuacje, podnoszą się i kontynuują. Łagodność to jedna z ich najlepszych cech. W ich kraju mogą wydarzyć się katastrofy i zło, ale oni zawsze będą chodzić z uśmiechem od ucha do ucha. Życie Kambodżan kręci się wokół rodziny, która jest dla nich bardzo ważnym priorytetem. Kolejną rzeczą, która identyfikuje ich kulturę jest to, że niezależnie od sytuacji, zawsze są gotowi się czegoś nauczyć. Odwiedź e-turystyczny.pl, aby poznać atrakcje turystyczne w Kambodży!

Religia w kulturze kambodżańskiej

Oficjalną religią Kambodży jest buddyzm, który wyznaje praktycznie 97% mieszkańców tego kraju.. Religia często współgra z wierzeniami tubylczymi, duchy i przodkowie również odgrywają ważną rolę.

Kambodżańska kultura jedzenia

Kambodżańskie jedzenie może nie jest tak dobre jak inne znane na całym świecie potrawy, np. z Tajlandii czy Wietnamu, ale również jest bardzo smaczne. Przysmakiem jest tarantula smażona z chili, jest to bardzo powszechne, mówi się, że jest bardzo chrupiąca na zewnątrz i delikatna w środku, co czyni ją wykwintnym przysmakiem. Inną ich klasyczną potrawą jest amok rybny, który podobno jest bardzo charakterystyczny dla tego kraju. Bardzo lubią kremowe curry i wiele menu ma je w swojej ofercie. Innym kambodżańskim daniem są pokrojone w kostkę filety rybne, które wyłuskuje się ze świeżej wody, a do tego można dodać mleko kokosowe, cukier palmowy, jajka i sos rybny.

Kambodżański strój

Kambodża szybko się modernizuje, a młodsza populacja przeważa nad starszą, więc codzienny strój większości Kambodżan jest nowoczesny, ale kiedy odbywają się wydarzenia kulturalne, nie wahają się założyć swoich tradycyjnych strojów.

Zwyczaje kulturowe

Kambodżanie zawsze lubią mieć powód do świętowania, więc jeśli spojrzysz na ich kalendarz, znajdziesz dużą liczbę świąt państwowych. To prawda, że niektóre święta przechodzą niezauważone, ale większość z nich ma swoje tradycje, więc spędza je w gronie rodzinnym

Muzyka

Muzyka Kambodży zawsze zachowuje swój starożytny charakter. Dzięki tradycyjnym instrumentom możemy cofnąć się do najdawniejszych czasów, takich jak te z Angkor.